O mně

Kdo jsem a kde jsem se vzal?

Absolvoval jsem Gymnázium Na Vítězné pláni, poté jsem několik semestrů poněkud nedbale studoval obor Informatika na Vysoké škole ekonomické.

Dlouhé roky jsem se živil programováním v PHP... No, tedy nejen tím. Provozoval jsem takovou miniaturní firmičku, která vytvářela weby na zakázku. Kromě grafičky/kodérky na půl úvazku už pro mě nikdo další nepracoval, takže jsem zbylé potřebné pozice vykonával sám - šlo především o programování a aktivní získávání zakázek. Několik let mě tato kombinace docela bavila, ale to nemohlo trvat věčně. V dalších letech jsem se pohyboval v jiných profesích a programoval jsem akorát tehdy, když to z nějakého důvodu bylo zapotřebí.

Jsem velmi šťastně ženatý a začátkem roku 2019 jsem se stal také otcem. Naši rodinu doplňují ještě tři kocouři. Na náš pražský byt už by nás bylo trochu moc, proto jsme se před narozením syna přestěhovali do domu na jihočeské vesnici. Zatím jsme tu velice spokojeni.

Co dělám?

Časem jsem pochopil, že pokud se mám dosáhnout horního patra legendární Maslowovy pyramidy potřeb, budu se muset věnovat práci, která mě nejen příliš neštve, ale také baví, naplňuje a využívá můj potenciál. Asi jsem nemohl dojít k jinému výsledku, než že toto mi může přinést jedině programování. A tak jsem se k němu vrátil a pořádně se do toho opřel, abych dohonil, co jsem zameškal.

V současné době působím jako zaměstnanec jedné jihočeské firmy. Je zde skvělá atmosféra, férové a vstřícné vedení i přátelští kolegové, na které se mohu vždy obrátit ohledně řešeného problému.

Co dalšího mě baví?

  • fotografování - Fotím digitální zrcadlovkou do RAWu. Kromě dodatečných úprav expozice si občas hraju s retušemi, nebo s HDR. Moje vzácné výcvaky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.
  • procházky přírodou - Mohlo by se zdát, že se opakuju, ale občas je dobré vyrazit i bez fotoaparátu a odpočinout si od lovu snímků.
  • psaní - Čas od času napíšu článek a občas také některý vymažu, protože se mi s odstupem času znelíbí. Ty, které jsem nesmazal, si můžete přečíst v rubrice články.
  • čtení - Rád si přečtu dobrou knihu, která mě někam posune, jde tedy především o naučnou literaturu.
  • ještě by se asi pár věcí našlo...

Co dodat?

Narodil jsem se v roce 1982 a vypadám zhruba takto:

Petr Spěvák - fotoZveřejněno 18. 8. 2018